FitMaker

Czołem Ekipo !

Na samym wstępie dziękuję za Waszą subskrypcje , mam nadzieje, że 5 piątkowych szotów pomoże Wam zaplanować swój weekend lub nawet więcej, dlatego dzisiaj odpalcie kawę lub odkorkujcie Tekilę i oficjalnie zarządzamy weekend.

Enjoy !

Szot 1 – Film który oglądam 345 raz

W tym tygodniu naszło mnie po raz kolejny na obejrzenie Ostatniego Samuraja – szczególnie części film, gdzie Tom Cruise przebywa wśród samurajów praktykujących Kaizen – czyli sztukę osiągania perfekcji.

Jak wiemy, perfekcja stanowi nie osiągalny kierunek, ale opcja tego, aby codziennie pracować nad sobą i nad tym ,aby stawać się chociaż 1% lepszym człowiekiem / sportowcem / pracownikiem / pracodawcą -> wstaw co odpowiada akurat Tobie, wydaje się być bardzo istotnym kierunkiem.

Bo przecież nie liczy się sama perfekcja, tylko droga do perfekcji – Bo proces jest piękny i ważny sam w sobie

Dorzućmy do tego genialną muzykę w wykonaniu Hansa Zimmera oraz Kena Watanabe i macie 2h 40 minut przedniej rozrywki a później kilka tygodni intensywnej pracy nad swoją filozofią i kodeksem samuraja XXI wieku -> ten film trochę Wam w tym pomoże

Szot 2 - Jakie Badanie naukowe zrobiło na mnie największe wrażenie ?

Wielokrotnie mówię o tym, że nauka jest zajebista. Jednym z moich ulubionych nawyków pożerających czas jest przeglądanie reddita r/science >> CLICK CLICK << utwierdzanie się w Tym , że żyjemy zarówno w niesamowitych jak i zwariowanych czasach

Jednym z badań, które zrobiło na mnie największe wrażenie ( tym razem nie dietetycznym ) jest badanie w temacie pozyskiwania litu ze słonej wody morskiej.

Dlaczego, akurat to ?

Ponieważ, żyjemy w czasach nieuchronnie zmierzających do kryzysu energetycznego, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, tego co się dzieje w zarządzaniu tzw. Energią zieloną.

Lit jest jednym z pierwiastków niezbędnych do produkcji baterii ( czyli fakt, że czytasz teraz ten artykuł na swoim telefonie, wynika z tego, że ktoś zużył lit do jego produkcji) jednak jak z pierwiastkami bywa, powoli zaczyna nam brakować litu względem jego światowego zapotrzebowania , do 2030 nie będziemy w stanie pokryć światowego zapotrzebowania na ten pierwiastek
>> CLICK CLICK <<

Dlatego, naukowcy szukają rozwiązań tego problemu – jednym z rozwiązań jest pozyskiwania go ze słonej wody morskiej w procesie , który ma być mało szkodliwy oraz wysoko opłacalny >> CLICK CLICK <<  

Szot 3 - Książka, która obecnie czytam

Chociaż mój obecny czas raczej bardzo utrudnia mi czytanie książek, to staram się utrzymać reżim przynajmniej 10 stron czytanych codziennie.

Obecnie wertuję książkę, którą sprezentował mi nikt inny jak sam legendarny zenjaskiniowca >> CLICK CLICK << -> Donald Trump -> Art. Of the Deal.

O Trumpie można powiedzieć wiele rzeczy – czy jest megalomanem ? Zdecydowanie. Czy był najgorszym prezydentem w historii USA -> prawdopodobnie

Jednak nie można mu odmówić – posiadania cholernie wielkich jaj oraz umiejętności robienia biznesu.

Ta książka pozwala zanurzyć się w jego typowy dzień, poznać jego mentalność oraz wyłapać smaczki, które czynią jego postać jeszcze bardziej barwną.

Szot 4 - Cytat, który jest ze mną w tym tygodniu

Skoro czytam książkę Trumpa, to trudno nie cytować właśnie jego

„ Mój styl robienia interesów jest dośc prosty. Mierzę bardzo
wysoko, a potem po prostu prę do przodu – prę i prę, aż uzyskam to, czego chciałem. Zdarza się, rzecz jasna, że muszę się zadowolić sukcesem połowicznym, ale w większości przypadków udaje mi się osiągnąć zakładane cele.”

Dlatego tak istotnym jest element posiadania wielu dźwigni i nie zamykania się na właśnie ten jeden element, ten jeden biznes, ten jeden model – be like water my friend.

Szot 5 – co mi bardzo pomogło w tym tygodniu ?

Zdecydowanie zatrudnienie człowieka od IT było najlepszym co mnie spotkało nie tylko w ostatnim tygodniu, ale na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Jeżeli szukacie kogoś, kto może wam pomóc z waszymi sprawami dotyczącymi rozwoju w e – commerce to polecam porozmawiać z tym panem -> ŚWINICKI-STRONY

Shopping Cart