FitMaker

Czołem Ekipo !

Czołem Ekipo !

W momencie kiedy czytacie tego mail , ja pewnie wyglądam niej więcej tak:

, bo właśnie budzę się po wczorajszym Weselu moich przyjaciół, na którym prawie na pewno piłem Tekilę  ( w momencie pisania tych szotów, jeszcze nie wiem jak będzie wyglądał ten wieczór, ale prawie na pewno w rytm tej piosenki -> 

Zatem, drodzy przyjaciele, ja już Swoje szoty przyjąłem, więc dzisiaj odpalam Tylko lub aż kawę i życzę Wam udanego Szotowania.

Szot 1 – Suplement, który w tym tygodniu uratuje mi życie

Tak jak napisałem we wstępie – to będzie jedna z niewielu okazji, kiedy Fit Maker będzie spożywał alkohol ( inna okazja to odwiedziny Rafała Mazura, który uprawia radziecką szkołę treningu zwaną Wu – Jitsu ) , więc trzeba się odpowiednio przygotować.

Dlatego też przed każdą taką okazją wspieram się NAC -> 

( Pamiętajcie o rabacie na hasło Marek )

Nac wspiera regenerację wątroby oraz nasila rozkład alkoholu i hamuje negatywny wpływ jego metabolitów na nasze zdrowie, więc istotnie zmniejsza ryzyko syndromu dnia poprzedniego, dodatkowo przed snem dorzucam mieszankę elektrolitów i glukozy ( tak, alkohol może działać hipoglikemizująco ) i rano powtarzam ten rytuał.

Więc – jeżeli właśnie dzisiaj idziecie dostarczyć swoją Tekilę  to macie wyżej moją receptę na przeżycie.

Szot 2 - Co w tym tygodniu oglądam ?

W tym tygodniu największe wrażenie zrobił na mnie Podcast , w sumie to dwa podcasty w których gościł Bret Weinstein, który jest biologiem zajmującym się kwestiami ewolucji .

Weinstein został ocenzurowany przez YT przez jego wypowiedzi na temat Covid- 19 oraz niestandardowego podejścia do jego leczenia

Polecam odsłuchać oba Podcasty i wyciągnąć z tego wnioski.

Lex Friedman 

Joe Rogan 

Szot 3 - Książka do której wróciłem w tym tygodniu

W trakcie przygotowywania odpowiednich narzędzi do projektu Mentoring >> CLICK CLICK << starałem się wybrać to jakim Mentorem chciałbym zostać i na czym się opierać – do tego wybrałem książkę Ferrisa pod tytułem Plemię Mentorów .

Ferris zaprosił gości, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach – zdrowie , finanse, trening, lub po prostu są niesamowici w jakiś sposób – jak Jocko Willink, Tony Hawk, czy Mathew Fraser

Opierając się na tym czego co oni chcieli by przekazać, stworzyłem swoją myśl przewodnią.

Dlatego, jeżeli szukacie Swojej drogi – to ta książka będzie bardzo pomocna, żeby ja odnaleźć.

Szot 4 - Cytat, który jest ze mną w tym tygodniu

„ Ego is about who is Right, Truth is about what is right „

Cytat, który jest tak istotny w erze dezinformacji oraz opierania się na swoich własnych przeświadczeniach, przekazywaniu Fake Newsów, czy tworzenia teorii spiskowych.

Tak bardzo istotnym elementem jest opieranie się na tym co jest prawdą a nie na tym, co może urazić Twoje Ego – bo nie masz racji.

Każdy z nas popełnia błędy – wyciągnijmy z nich wnioski , wrzućmy jaja na taczki ( Tak, Panie też, bo Wy właśnie często macie największe jaja ) i pchajmy je dalej.

Nie pozwól, aby Twoje ego dyktowało ci Warunki.

Szot 5 – Badanie, które zrobiło na mnie największe wrażenie

Debata na temat słodzików i ich wpływu na zdrowie trwa już od dłuższego czasu.

Proponenci używają argumentów, które opierają się o fakt eliminowania cukru oraz braku realnych dowodów pokazujących wpływa słodzików na ludzkie zdrowie.

Oponenci biorą pod lupę fakt, że spożywanie słodkich napojów może wspierać późniejsze gorsze wybory żywieniowe oraz indukowanie odpowiedzi ze strony gospodarki cukrowej , dodatkowo fakt negatywnego wpływu słodzików na stan ludzkiej mikroflory.

Pojawiło się kolejne badanie >> CLICK CLICK << , które pokazuje, że słodziki mogą wpływać negatywnie na to jak działają nasze bakterie jelitowe oraz stymulować „ te zdrowe „ do stania się bakteriami patogennymi.

Warto mieć to na uwadze przy swoich wyborach żywieniowych.

Czy to znaczy, że musisz zrezygnować całkiem z napojów zero ?

Raczej nie.

Jednak jeżeli napoje zero stanowią podstawę twojego nawodnienia, to pora żebyś zaczął myśleć o wprowadzeniu małych zmian.

Bo niestety, gówno z cukrem, czy gówno bez cukru – to nadal gówno.

Pura Vida !

Shopping Cart