FitMaker

Czołem Ekipo !

Te 5 szotów piszę do Was prosto z greckich plaż Rodos, mając 37 stopni na dworze i delektując się ( dobra, żartowałem, wino jest słabe) domowym białym winem, więc jeżeli jeszcze mnie nienawidzicie, to właśnie dałem Wam dobry pretekst, no cóż, żeby nie było za miło – to oczywiście paradoksy Covidowe mocno utrudniają podróże i życie w hotelu a sama Grecja do tej pory zaskakuje mnie tylko negatywnie, ale dzięki temu mam sporo czasu nadrobić publikacje naukowe, książki i podcasty oraz przemyśleć wiele innych ważnych lub mniej ważnych dla mnie spraw.

Zatem, podzielę się dzisiaj z Wami kilkoma moimi przemyśleniami.

Szot 1 – Co obecnie czytam

W sumie na urlop zawsze zabieram ilość książek proporcjonalną do ilości dni wakacji -> więc mniej więcej 7 – 8 pozycji, część to książki, które zacząłem czytać, ale nie skończyłem a część to zupełnie nowe pozycje.

I tak tym razem na urlopie dwie książki są warte wspomnienia

W sumie na urlop zawsze zabieram ilość książek proporcjonalną do ilości dni wakacji -> więc mniej więcej 7 – 8 pozycji, część to książki, które zacząłem czytać, ale nie skończyłem a część to zupełnie nowe pozycje.

I tak tym razem na urlopie dwie książki są warte wspomnienia

Pozycja numer 1 to The CarnivoreCode – z wiadomych przyczyn, zagłębiam się w temat diety Carnivore i szukam sensownych danych – i o tyle o ile wiele elementów o których mówi Saladino ma sens i się z nimi zgadzam, to jednak zmierza w stronę niebezpiecznych skrajności – których osobiście nie lubię, bo dobra dieta, to taka, która jest uszyta na miarę z pewnymi pomysłami krawca, który wie jak to sensownie ugrać a garnitury Suit for all – wiemy jak leżą, dalej są lepsze niż skarpety i sandały, ale do włoskich szytych na miarę im daleko.

Warto przeczytać, żeby wyrobić swoje zdanie, nawet jeżeli jesteście Wege.

Pozycja numer 2  – tutaj już nadrabiam zaległości typowo biznesowe i zgodnie z zaleceniem Rafała Mazura wróciłem do czytania Sama Zella, czyli człowieka, który wielokrotnie stanowi źródło cytatów dla jedynego w swoim rodzaju Zen Jaskiniowca PEEEEEL.

Upewnij się, że zostaniesz sowicie wynagrodzony za poniesione ryzyko oraz, że NIGDY PRZENIGDY nie ryzykujesz utraty tego, na stratę czego cię nie stać. NIE KOMPLIKUJ. Jeśli dany scenariusz oznacza potrzebę zrobienia czterech kroków zamiast jednego, oznacza on jednocześnie trzy dodatkowe możliwości niepowodzenia.

 

To jeden z cytatów, które Rafał przytacza w tym nagraniu >> CLICK CLICK <<

Szot 2 - Badanie, które zrobiło na mnie największe wrażenie

Będąc na urlopie mam czas uskuteczniać jeden ze swoich ulubionych porannych rytuałów – czyli picie kawy i przeglądanie świeżynek naukowych. O części z nich oczywiście informuje Was w badaniu do Kawy na Instagramie, o tym wrzuciłem krótką notę.

Badania przeprowadzone na grupie 45 osób wykazały, że Szczepienia przeciwko Covid nie wpływają na męską płodność, w tym wypadku badania były przeprowadzone na grupie panów szczepionych Pfizerem.

Natomiast już samo przebycie infekcji Covidem istotnie wpływa na zaburzenia erekcji czy płodności.

Tak wiem, co rodzi się w Waszych głowach – zaraz Marek 45 osób ? jak to się ma do 80% populacji, która ma być zaszczepiona? Czy to nie za szybko na wyciąganie wniosków, że szczepienie nie szkodzi ?

Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek takich badań, ale dwie rzeczy napawają optymizmem – fakt, że ktoś takie badania robi oraz fakt, że pierwsze wieści są pozytywne – więc lepiej tak, niż obudzić się z miękkim makaronem i dostać potwierdzenie w postaci publikacji naukowych, że właśnie staliśmy się posiadaczami rozgotowanego makaronu.

Link do badania  >> CLICK CLICK <<

Szot 3 - podcast którego słucham

Rozmowa Andrew Hubermana z Lexem Friedmanem.

Tym razem Panowie zamienili się miejscami na kanapie i to Andrew rozmawia z Lexem.

Świetna rozmowa – polecam.

Szot 4 - Cytat który kontempluje

Jak to zwykle bywa, jeżeli czytam książkę Zell’a to właśnie jego cytat w tym tygodniu jest u m nie na tapecie 

“If you don’tknow that you can’t, then almostanythingisdoable.”

Czyli parafraza magicznego – czegoś się nie da zrobić a potem przychodzi ktoś, kto nie wie, że czegoś się nie da zrobić i to robi.

Szot 5 – Film który oglądałem na urlopie

Bardziej dokument, który oglądałem na Netflixie – Jak zostać Tyranem.

Serdecznie Wam go polecam – może zobaczycie dużo podobieństw do świata w jakim przyszło nam żyć obecnie 😉

Pura Vida.

Wygrywania.

Shopping Cart