FitMaker

Czołem Ekipo !

Czołem Ekipo !

 

To już piąty odcinek 5 szotów z Fit Makerem, więc mamy mały jubileusz.

Ten tydzień to powrót do rutyny i życia zawodowego na pełnych obrotach, miał się również odbyć powrót do sportu po kontuzji barku i pierwszy trening boksu od roku, ale … rozgrzewka skończyła się zepsuciem stopy i kolejną przymusową pauzą, więc jak to mówią – ty możesz sobie planować a los siedzi, pije drinki i się z Ciebie śmieje, zatem pamiętajcie – enjoy the process bo i tak wszyscy umrzemy.

Szot 1 – Co w tym tygodniu czytam

W końcu po długim oczekiwaniu dostałem  książkę autorstwa senseia Morihei Ueshiby – czyli założyciela Aikido, który słynął z bardzo filozoficznej postawy w sztukach walki ( w sumie Kykushinkai, czyli moja ulubiona forma karate , również miała sporo filozoficznych momentów oraz przemyśleń od Masutatsu Oyamy, kto nie zna, gooogle it)  – Ksiązka nosi tytuł the Art. Of Peace

Wiele rzeczy z filozofii sztuk walki można przerzucić na swoje codzienne funkcjonowanie, ja również jestem psychofanem sztuk walki i kultury Wschodniej, więc tym bardziej cieszę się z tej pozycji na mojej półce.

Szot 2 - Jaki podcast w tym tygodniu zrobił na mnie wrażenie ?

W tym tygodniu będzie nieco monotematycznie, mam nadzieję, że mi wybaczycie monotematyczność.

Zbierając materiały do round Table, do którego link znajdziecie na samym dole, odsłuchałem sporo podcastów o tematyce BJJ oraz Sztuk walki , z takimi legendami sportu jak GSP , Ryan Hall czy John danaher.

Kolejny raz utwierdziłem się w przekonaniu, że ci na szczycie gry, legendy czy GOATS mają sporo wspólnego z filozofia i podejście do życia podobnego do Ueshiby i cytatu, który w tym tygodniu jest moim mottem.

Sporo celnych przemyśleń w kontekście podejścia do treningu, mentalu i filozofii życia.

Bardzo je polecam

Ryan Hall i Lex Friedman

Danaher i Lex Friedman

GSP i Lex Friedman

Szot 3 - Badanie, które zrobiło na mnie największe wrażenie

Dzisiaj nieco odbiegniemy od dietetyki i porozmawiamy, popiszemy czy tam poczytam o klimacie.

Nie jestem w żadnym wypadku kolokwialnym eko czubem, ale monitoruje sytuacje klimatyczną na świecie – nawet chociażby sam fakt, że pożary na Cyprze wynikające z 48 stopniowych temperatur zmieniły moje plany urlopowe, czy fakt 38 stopni w Norwegii i Szwecji – daje do myślenia.

Jedna z ciekawszych publikacji, które dla mnie jest małym złotem , mówi o tym, że gdybyśmy nasadzili więcej drzew w Europie, to opady deszczy mogłyby wzrosnąć o prawie 10% w skali roku.

Jeżeli popatrzymy na rozwijające się miasta i skale zmian jakie są wprowadzane, to pojawia się więcej betonu i mniej zieleni.

Rozumiem, że stolicą świata jest Nowy Jork, który jest praktycznie betonową dżunglą z płucami w Central Parku – ale to My powinniśmy kreować nowe trendy wiszących ogrodów XXI wieku, wykorzystania każdego skrawka wolnej ziemi na zasadzenie drzew i dbanie o zmniejszenie temperatur w mieście oraz zacienienie przestrzeni.

To jeden z największych dylematów jaki w życiu ( moim) się pojawia – czy sprowadzać potomka na świat, który chyli się ku upadkowi klimatycznemu, czy właśnie z tego powodu sprowadzić potomka, bo kto inny ma zmienić świat ?

link do badania >> CLICK CLICK <<

Szot 4 - Serial do którego wróciłem po latach

Ostatnio pisałem Wam o powrocie Do suits, oczywiście nie przebrnąłem przez wszystkie sezony, bo jak to bywa z dzieckiem z ADHD, moje zainteresowanie szybko się zmieniło.

Jednak po zeszłotygodniowych podbojach weselnych, w trakcie których DJ przypomniał nam takie hity jak ->

Od razu wróciłem myślami do legendarnego programu The Defiant Ones ( >> CLICK CLICK <<  )  czyli historii Dr. Dre oraz Jimmiego Iovine , czyli legend, które sprzedały Markę Beats za bagatela 2mld dolarów.

 

Więc jak zarobić na swojej pasji ?

Właśnie tak i tylko tak.

Na własnych zasadach od początku do końca.

Szot 5 – cytat, który jest ze mną w tym tygodniu

Po raz ostatni Morihei Ueshiba  – czyli dlaczego proces i nabywanie skilla – jest tak istotne.

Wygrywania.

P.S Zobacz najnowszy Round Table 2 >> CLICK CLICK <<

 

Shopping Cart