FitMaker

BADANIE DO KAWY #5

Multitasking, milion rzeczy na głowie, wieczny brak czasu, wieczne zmęczenie i brak chęci do życia – brzmi znajomo ?

Jesień to okres nastrojów depresyjnych, zimno, szaro, buro – chandra puka do każdych drzwi.

Depresja to palący problem naszych czasów, szacuje się, że niemal 10% populacji cierpi, lub cierpiała na epizody zaburzeń psychosomatycznych, związanych z depresją, co ciekawsze, największy odsetek tych osób to ludzie w wieku 18 – 25.

Nadmiar IL-6 oraz TNF alfa nasila pracę osi HPA, co za tym idzie pracę naszego układu nerwowego, idąc dalej, dochodzi do zwiększenia neuroprzekaźników działających pobudzająco, zmniejszając tym samym poziom m.in. Gaba, czyli naszego walium oraz dysproporcji między GABA a Glutaminianem, który niestety zaburza funkcjonowanie naszych neuronów – więc jesteśmy niezdrowo pobudzeni, cierpimy z powodu Tired but wired – czyli jesteśmy zmęczeni, ale mimo wszystko nie możemy zasnąć.

Okej, okej, można się rozpisywać dalej i dalej, jednak pojawia się pytanie, jak mogę podziałać na swój nastrój, czy poprawę samopoczucia, lub zmniejszenie samych objawów ->

Lajfstajl

1. Medytacja – wpływa na zwiększenie poziomu GABA oraz zmniejszenie poziomu kortyzolu, co za tym idzie lepszy odbiór bodźców stresowych , nie koniecznie musi to być rozkładanie dywanu i śpiewanie hare kriszna. Osobiście polecam apkę Head space, która u mnie sprawdza się rewelacyjnie, bez względu na to, czy mam 3 minuty czy pół godziny.

2. Ekspozycja na słońce – zatem bardzo dobrym pomysłem jest korzystanie z uroków wiosny i lata, które są już za pasem , szczególnie poranna ekspozycja, czyli poranny spacer, zaraz po przebudzeniu ( polecam adopcję psa, nie będziecie mieli wtedy wyboru )

3. Stymulacja nerwu błędnego – wpływała na zmniejszenie objawów u prawie 85% osób biorących udział w badaniu…

4. Ekspozycja na zimno – stymuluje wzrost endorfiny oraz noradrenaliny.

5. Sauna -> Stymulacja białek HSP, wpływa na stabilizację genomu oraz „ usuwanie” wadliwego DNA
6. Ruch na Świeżym Powietrzu !

7. Odpowiednio dobrana dieta

Shopping Cart

REGULAMIN DLA 30 DNI

Jeżeli jesteś już weteranem dietetycznym, kalorie nie są dla Ciebie pojęciem obcym,  wiesz czym jest liczenie makroskładników, potrafisz budować swoje menu i chcesz dostać Game Plan, który pozwoli Ci w końcu osiągnąć Twoje cele oraz chcesz w trakcie tego procesu mieć przy sobie kogoś, kto będzie trzymał rękę na pulsie, analizował i dobierał kierunek Twojej podróży

– to jest właśnie opcja dla Ciebie.

Jednak zanim rzucisz się na zakup tej opcji, to musisz poznać reguły gry – a te są twarde i niezbędne do tego, abyś osiągnął to, czego nie zrobiłeś wcześniej.

Ta opcja absolutnie nie jest wyborem dla osób, które nigdy nie pracowały z dietetykiem lub nie są odpowiednio zmotywowane do pracy nad osiągnięciem swojego celu.

Wybierając tę opcję, zgadzasz się na pracę według moich reguł – trzymania się zasady prowadzenia dziennika oraz kontaktu 1 – 14 – 28-go dnia.

Tak jak wspomniałem wcześniej – to jest opcja dla weteranów, którzy chcą solidnych wyników i potrzebują przewodnika do osiągnięcia swoich celów.

REGULAMIN KONSULTACJI

Jednorazowa rozmowa, na której możesz rozwiać swoje wątpliwości w tematach żywienia i suplementacji.

W trakcie 60 minutowej rozmowy żadne tematy nie są off-limit – im więcej pytań przygotujesz, tym więcej się dowiesz.

Jeżeli wyślesz mi listę pytań przed konsultacją, być może uda mi się również przygotować dla Ciebie ekstra materiały dotyczące Twojego problemu.

Ta forma nie obejmuje stałej współpracy – tutaj dostajesz drogowskaz i sam pracujesz nad swoim celem – zawsze możesz wrócić po więcej informacji.

ZADAJ PYTANIE DO Q&A

Krok 1
Opłać
Krok 2
Przygotuj wszystkie niezbędne informacje
Krok 3
Wybierz termin spotkania
Krok 4
30 min przed spotkaniem otrzymasz link do połączenia zoom
Krok 5
Do 48h po spotkaniu otrzymasz wszystkie wytyczne
Krok 6
The game is on / fit maker is off