FitMaker

STRONA GŁÓWNA

WEBINARY

VIDEO Q&A

<< ARTYKUŁY / KURKUMINA - DLACZEGO WARTO JĄ SUPLEMENTOWAĆ

E-BOOKi

AUDIOBOOKi

KURKUMINA - DLACZEGO WARTO JĄ SUPLEMENTOWAĆ

Kurkumina to jeden z suplementów, który nie ma prawa zniknąć z półki.


Zawsze obok moich podstaw takich jak d3,k2, pqq, oraz paru…  ( tak jestem lekomanem) innych pięknych supli – stoi ona, niezawodna kurkumina.


Trudno znaleźć jest inny suplement o tak szerokim spektrum działania jak Turmeric.
Stąd pokusiłem się o podsumowanie jednego z najbardziej korzystnych supli za nie wygórowaną cenę.

1. Kurkumina stymuluje pęcherzyk żółciowy do wydzielania żółci – co będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób, które przez długi czas były na diecie ubogtłuszczowe i po wprowadzeniu tłuszczy do diety skarżą się na gorsze samopoczucie.

2. Redukuje poziom cytokin prozapalnych, charakterystycznych dla wielu schorzeń autoimmunologicznych.
Zmniejsza poziom Il-1 beta, il-6, tnf – alpha oraz głównego sterownika stanów zapalnych jakim jest NF-kb
Co jest bardzo istotnym elementem, szczególnie, jeżeli chodzi o regulację stanów zapalnych w organizmie, warto zwrócić uwagę na to, że wyłącza głównym sterownik stanów zapalnych, jednocześnie zabezpieczając oś HPA i regulując tym samym pracę nadnerczy.

3. Zwiększa dostępność receptorów witaminy D – pomocne u pacjentów, którzy mimo wysokiej podaży d3 ciągle mają jego niski poziom, razem z lactobacillusemreuteri, może w zdecydowany sposób przyśpieszyć odbudowywanie zasobów D3 w organizmie.

4. Wykazuje silne działanie antywirusowe , np. przeciwko takim wirusom jak adenowirus, czy zmniejszenie ryzyka aktywacji genu skojarzonego z występowaniem HCV.

5. W połączeniu z piperyną, która zdecydowanie zwiększa biodostępność kurkuminy, wykazuje silne działanie zwalczające szczepy candida albicans

6. Nasila działanie enzymy odpowiedzialnego za uzyskiwanie DHA z ALA, dzięki czemu ten proces jest zdecydowanie wydajniejszy. Hamuje oksydacyjne uszkodzenia mózgu oraz normalizuje poziom BDNF. Wspomagając tym samym powstawanie nowych połączeń między neuronami , przyśpieszając ich regenerację oraz poprawiając funkcje kognitywne.

7. Kurkumina wspomaga syntezę nowych neuronów oraz jest w stanie odwracać uszkodzenie kognitywne spowodowane przez postępującą chorobę alzheimera

8. Zwiększa poziom kortyzolu krążącego w krwioobiegu oraz zwiększa wrażliwość jego receptorów, jest to o tyle istotne w przypadku schorzeń autoimmunologicznych, gdzie przewlekły stan zapalny bardzo często prowadzi do wyczerpania nadnerczy. Musimy pamiętać, że kortyzol to nie tylko hormon stresu, ale też strażak, który jest odpowiedzialny za gaszenie pożaru oraz wyłączenie limfocytów po zwalczeniu stanu zapalnego.

9. Kurkumina hamuje negatywny wpływ kumulacji metali ciężkich na organizm oraz usprawnia procesy detoksyfikacji organizmu.

10. Zwiększa leptynowrażliwość, bardzo istotne względem osób z załamaniem metabolicznym, często redukującym masę ciała – np. Zawodnik sztuk walki.

11. Nasila działanie kinazy AMPK, nasilając jednocześnie transport glukozy do mięśni oraz zapobiegając formowaniu nowych komórek tłuszczowych.

12. Działa antiagingowo poprzez wpływa na SOD – dysmutazę nadtlenkową, jednocześnie wspierając tarczęantykosydacyjną ludzkiego organizmu.

13. Badania wykazują, że działa silniej niż aspiryna czy ibuprofen? Hmmm :>

Myślę, że te punkty wystarczą do tego aby wrzucić kurkumę do swojej magicznej półeczki z suplementami, musimy pamiętać o tym, że warto wybierać suplementacje działającą na wiele trybików naszego organizmu, nie tylko na poszczególny problem. Jasne, produktów na rynku jest tak dużo, że niebawem nasze półki będą przypomniały wystawy w sklepie z odżywkami, dlatego też wybierajmy to co działa na wiele elementów w naszym ciele, pamiętajmy też o tym, że nic nie zastąpi snu, regeneracji oraz odpowiedniego rytmu dobowego.

Shopping Cart

REGULAMIN DLA 30 DNI

Jeżeli jesteś już weteranem dietetycznym, kalorie nie są dla Ciebie pojęciem obcym,  wiesz czym jest liczenie makroskładników, potrafisz budować swoje menu i chcesz dostać Game Plan, który pozwoli Ci w końcu osiągnąć Twoje cele oraz chcesz w trakcie tego procesu mieć przy sobie kogoś, kto będzie trzymał rękę na pulsie, analizował i dobierał kierunek Twojej podróży

– to jest właśnie opcja dla Ciebie.

Jednak zanim rzucisz się na zakup tej opcji, to musisz poznać reguły gry – a te są twarde i niezbędne do tego, abyś osiągnął to, czego nie zrobiłeś wcześniej.

Ta opcja absolutnie nie jest wyborem dla osób, które nigdy nie pracowały z dietetykiem lub nie są odpowiednio zmotywowane do pracy nad osiągnięciem swojego celu.

Wybierając tę opcję, zgadzasz się na pracę według moich reguł – trzymania się zasady prowadzenia dziennika oraz kontaktu 1 – 14 – 28-go dnia.

Tak jak wspomniałem wcześniej – to jest opcja dla weteranów, którzy chcą solidnych wyników i potrzebują przewodnika do osiągnięcia swoich celów.

REGULAMIN KONSULTACJI

Jednorazowa rozmowa, na której możesz rozwiać swoje wątpliwości w tematach żywienia i suplementacji.

W trakcie 60 minutowej rozmowy żadne tematy nie są off-limit – im więcej pytań przygotujesz, tym więcej się dowiesz.

Jeżeli wyślesz mi listę pytań przed konsultacją, być może uda mi się również przygotować dla Ciebie ekstra materiały dotyczące Twojego problemu.

Ta forma nie obejmuje stałej współpracy – tutaj dostajesz drogowskaz i sam pracujesz nad swoim celem – zawsze możesz wrócić po więcej informacji.

ZADAJ PYTANIE DO Q&A

Krok 1
Opłać
Krok 2
Przygotuj wszystkie niezbędne informacje
Krok 3
Wybierz termin spotkania
Krok 4
30 min przed spotkaniem otrzymasz link do połączenia zoom
Krok 5
Do 48h po spotkaniu otrzymasz wszystkie wytyczne
Krok 6
The game is on / fit maker is off