FitMaker

STRONA GŁÓWNA

WEBINARY

VIDEO Q&A

<< ARTYKUŁY / PROCES, K**** PROCES

E-BOOKi

AUDIOBOOKi

PROCES, K**** PROCES

Co raz więcej mówi się o świadomym żywieniu i świadomej dietetyce, czyli o tym , co ja staram się podkreślać na każdym kroku przy pracy z pacjentem , klientem czy zawodnikiem.

Bardzo rzadko rozpatrujemy dietę jako coś długoterminowego , skupiamy się na tym co chcemy osiągnąć na już, jesteśmy po sezonach wesel, urlopów, grilli – więc co raz więcej mówi się o robienie formy, chudnięciu czy czymkolwiek innym do sylwestra, do świąt, czy tam czegokolwiek innego, dajemy sobie termin, który często jest nieosiągalny a jeżeli jest nie osiągalny to znacze, że następnie przyjdzie powrót do starych nawyków – czyli znowu nic nie zrobisz na stałe a całe social media będą tego świadkiem, dlatego skup się teraz a podziękujesz mi później.

Przede wszystkim utrata masy ciała nie powinna być celem samym w sobie, raczej stawiałbym ją jako efekt uboczny tego co robisz ze swoim organizmem, tego co robisz ze swoim treningiem i jak dbasz o swój organizm
.
Bardzo proste porównanie – kiedy pracujesz po 16 godzin na dobę, pączki zastępują ci obiad o w twoich żyłach płynie redbull wymieszany z kawą – to przecież Twoim celem nie jest zwiększenia masy ciała, to że ona wzrasta to skutek tego jak się prowadzisz.. no i oczywiście surplusu kalorycznego – więc w tym przypadku to również jest proces, może nie do końca się nim cieszysz, ale to dalej proces – który trwa sobie tak długo, aż stwierdzisz, że jesteś wrakiem człowieka i pora się ogarnąć.

Skoro efektem ubocznym Twojego stylu życia jest wzrost masy ciała, złe samopoczucie, wpisz tutaj cokolwiek się z Tobą dzieje a doprowadzenie się do takiego stanu rzeczy trwało 5 lat, to w jaki sposób chcesz w przeciągu najbliższych 5 tygodnie stać się Bradem Pittem czy The Rockiem , albo marzysz o sylwetce Pań z instagrama ?

Dlatego niie lubię obietnic rodem z okładek kolorowych czasopism – większy biceps w 14 dni albo z nami zrobisz formę na sylwestra – pytanie co potem?

Powrót do tego co już było i frustracja… No Właśnie.

1. Stwórz Nawyki żywieniowe, które zostaną z Tobą, nawet po osiągnięciu celu.

Ta zasada jest bardzo prosta a jednocześnie bardzo skuteczna. Tworzenie nawyków żywieniowych to zabieg, który pozwala na trzymanie schematu żywieniowego nawet po osiągnięciu Twojego celu.

Najczęściej pojawia się pytanie- czy ja mam być na diecie całe życie ?

Nie.

Dieta ma się stać częścią Twojego życia, masz jeść takie posiłki, które dają ci satysfakcje z tego co jesz, masz nauczyć się komponować swój własny indywidualny zdrowy plan i nauczyć siężyć w formule 80:20. Czyli 80% czasu jesz mądrze, dokonujesz dobrych wyborów żywieniowych a 20% czasu pozwalasz sobie na swoje ulubione przekąski – masz ochotę na piwo i pizzę w sobotę?

Cały tydzień trenujesz i trzymasz się diety ?

Idąc w myśli kampanii reklamowej pewnej dużej firmy – just do it.

Nie stanie się nic złego a Twoja głowa da ci spokój i przestanie w nocy podsyłać erotyczne sceny w których bierzesz udział razem z roztopionym serem i sosem pomidorowym.

2. Bądź wytrwały.

Jeżeli doprowadzenie się do stanu w którym jesteś zajęło ci 5 lat, to jak możesz oczekiwać, że w 5 tygodni zrobimy ( my dietetycy , trenerzy) boga lub boginię seksu ? Jasne, możesz starać się zmienić dietetyka i trenera – ale to nic nie zmieni.

Dlaczego?

Bo wszystko siedzi w Twojej głowie.

Niestety twój organizm ma w Tyłku to, czego Ty chcesz. Twój organizm w pierwszej kolejności stawia swoje potrzeby.

Zatem daj Sobie czas, ciesz się procesem, znajdź to co sprawia ci przyjemność i nie poddawaj się jeżeli droga do Twojego celu zajmuje więcej czasu niż innym – ważne, że cokolwiek z tym robisz.

Moją ulubioną anegdotą jest ta rodem z gier komputerowych – jeżeli masz 11 poziom to nie pchasz się w jamę smoka, która ma 65 level – tylko cierpliwie pracujesz na ten moment, kiedy będziesz mógł się z nim zmierzyć.

Traktuj trening i dietę jak rozwój Twojego ciała – każdy nowy rekord na treningu to nowy level, każdy kg mnie lub więcej – kwestia tego, co chcesz osiągnąć – to kolejny poziom i pracuj tak długo, aż osiągniesz to co chcesz.

3. Enjoy the proces – PKP – Proces ku… Proces

Myślę, że to najtrudniejsze hasło i punkt w całym równaniu – ponieważ mało kto jest w stanie cieszyć się ciężkim treningiem i dietą – bo nie widzimy efektów już teraz.
Niestety, nie mam magicznej pigułki, która zadziała jak pigułka od goździkowej na głowę – 5 minut i po problemie.

Dlatego tak istotne jest zrozumienie się ze Swoim trenerem i dietetykiem – tak żebyśmy mogli zrobić wszystko, aby ten proces cię cieszył i żebyś był w nim wytrwały, bo my nie tylko chcemy zmienić ilość kg na wadze ale też Twoje podejście do Diety, Treningu i Ciała – zapnij pasy i havefun.

Nie Patrz tylko na wierzchołek góry lodowej. Skup się na tym co podwodą.

Idąc w Myśl Arnolda – cokolwiek robisz, zawsze słowem klucz będzie powtarzalność, zatem im bardziej powtarzasz to co działa, tym lepszy efekt osiągniesz, im więcej powtarzasz to co złe – tym bardziej od swojego celu się oddalasz.

Bardszo prosta ale jak skuteczna filozfia działania.

Pięknym podsumowaniem tego obrazka jest cytaty

„ Jesteśmy jak rzeka Platte – szeroka na mile a głęboka na cal”

Zatem nie bądźmy jak Platte. Skup się , pracuj ciężko i enjoy the proces i codziennie rób to co trzeba a nie to co chcesz.

Pura Vida

Shopping Cart

REGULAMIN DLA 30 DNI

Jeżeli jesteś już weteranem dietetycznym, kalorie nie są dla Ciebie pojęciem obcym,  wiesz czym jest liczenie makroskładników, potrafisz budować swoje menu i chcesz dostać Game Plan, który pozwoli Ci w końcu osiągnąć Twoje cele oraz chcesz w trakcie tego procesu mieć przy sobie kogoś, kto będzie trzymał rękę na pulsie, analizował i dobierał kierunek Twojej podróży

– to jest właśnie opcja dla Ciebie.

Jednak zanim rzucisz się na zakup tej opcji, to musisz poznać reguły gry – a te są twarde i niezbędne do tego, abyś osiągnął to, czego nie zrobiłeś wcześniej.

Ta opcja absolutnie nie jest wyborem dla osób, które nigdy nie pracowały z dietetykiem lub nie są odpowiednio zmotywowane do pracy nad osiągnięciem swojego celu.

Wybierając tę opcję, zgadzasz się na pracę według moich reguł – trzymania się zasady prowadzenia dziennika oraz kontaktu 1 – 14 – 28-go dnia.

Tak jak wspomniałem wcześniej – to jest opcja dla weteranów, którzy chcą solidnych wyników i potrzebują przewodnika do osiągnięcia swoich celów.

REGULAMIN KONSULTACJI

Jednorazowa rozmowa, na której możesz rozwiać swoje wątpliwości w tematach żywienia i suplementacji.

W trakcie 60 minutowej rozmowy żadne tematy nie są off-limit – im więcej pytań przygotujesz, tym więcej się dowiesz.

Jeżeli wyślesz mi listę pytań przed konsultacją, być może uda mi się również przygotować dla Ciebie ekstra materiały dotyczące Twojego problemu.

Ta forma nie obejmuje stałej współpracy – tutaj dostajesz drogowskaz i sam pracujesz nad swoim celem – zawsze możesz wrócić po więcej informacji.

ZADAJ PYTANIE DO Q&A

Krok 1
Opłać
Krok 2
Przygotuj wszystkie niezbędne informacje
Krok 3
Wybierz termin spotkania
Krok 4
30 min przed spotkaniem otrzymasz link do połączenia zoom
Krok 5
Do 48h po spotkaniu otrzymasz wszystkie wytyczne
Krok 6
The game is on / fit maker is off