Badania do kawy #22

Czołem Ekipo !

Witam Was w nowym 2023 roku.

Rok nowy a cele ciągle te same – dostarczyć Wam jak najwięcej ciekawych materiałów ze świata nauki.

Więc witam Was w kolejnym odcinku badania do kawy.

Odpalcie espresso i zaczynamy.

Badanie numer 1

Powszechne wysiłki medyczne mające na celu zalecenie większej aktywności fizycznej mogłyby  znacznie obniżyć koszty opieki zdrowotnej w kraju ( USA) .

 Około 53% dorosłych spełnia krajowe wytyczne dotyczące aktywności fizycznej lub uprawia umiarkowane ćwiczenia przez co najmniej 150 minut tygodniowo

Ruch to podstawowe panaceum na Trio metaboliczne – czyli otyłość , zaburzenia sercowo – naczyniowe i zaburzenia gospodarki cukrowej.

Większość ludzi myli ruch z potrzebą spędzania godzin na siłowni – oczywiście, zawsze będę powtarzał, że trening siłowy i siła jest jednym z istotnych predyktorów ryzyka śmierci oraz wpływu na ryzyko rozwoju osteoporozy czy sarkopenii.

Jednak ruch to wszystko inne – jeżeli lubisz grać w tenisa, graj w tenisa, lubisz zumbe ? chodź na zumbe – to jest aż tak proste.

1 jest zawsze większe niż zero – więc robienie czegokolwiek jest lepsze niż siedzenie na dupie.

Link do badania: https://journals.humankinetics.com/configurable/content/journals$002fjpah$002f20$002f1$002farticle-p28.xml?t:ac=journals%24002fjpah%24002f20%24002f1%24002farticle-p28.xml

Badanie numer 2

Depresja to nadal jedno z głównych zaburzeń psychosomatycznych z jakimi się mierzymy w XXI wieku – mimo świadomości jak wieloskładnikowe jest to zaburzenie, to wciąż na polu bitwy odnosimy sporo porażek.

Zmiany, które trzeba wprowadzić przy symptomach depresyjnych są bardzo szerokie i wymagają wielu specjalistów

Ostatnie badania pokazują, że takie proste zmiany jak wprowadzenie pokarmów fermentujących, odpowiedniego spożycia błonnika oraz włączenie probiotykoterapii – może istotnie zmniejszać symptomy depresyjne.

Co nie jest wielkim zaskoczeniem, bo już dawno mówimy o jelitach jako naszym drugim mózgu.

Więc inwestujcie w zdrowie Waszych jelit.

Link do badania: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0165032722014550

Badanie numer 3

Badanie przeprowadzone na siatkarzach wykazało, że guma do żucia zawierająca kofeinę znacznie poprawia celność ataku w porównaniu z placebo. Nie poprawiło to jednak wyników w testach skoków, testach biegowych i innych specyficznych umiejętnościach siatkówki, w tym testach szybkości i dokładności podczas serwu do siatkówki

Kofeina poprawia mental sharpness – co może przekładać się na celność ataku , dobrym pomysłem może być wymieszanie kofeiny z rhodiolą – aby uzyskać jeszcze lepszy efekt w kontekście podejmowanych decyzji czy poprawie procesów poznawczych.

Link do badania: https://www.mdpi.com/2072-6643/15/1/91

Pura Vida Ekipo 

Shopping Cart

POMOC TECHNICZNA

Czas na odpowiedź do 72h

Badania dla mężczyzn

Badania dla kobiet

OPIS SZKOLENIA

Jesteś zawodnikiem sportów walki ?
Trenujesz sporty walki amatorsko dla Swojego zdrowia ?
Jesteś dietetykiem, który chce pracować lub pracuje ze sportowcami walki ?
Jesteś trenerem , który chce pracować lub pracuje ze sportowcami walki ?

Wejdź na wyższy poziom, dzięki doświadczeniu , które zdobyliśmy pracując z zawodnikami walczącymi dla największych i najlepszych organizacji na świecie, zdobywających tytułu mistrzów Polski, Europy czy świata.

DLACZEGO WARTO Przyjechać na szkolenie ?

To szkolenie, które opiera się na pracy dwóch praktyków, którzy pracują na co dzień z zawodnikami sportów walki , takich jak MMA, BJJ, K1 , Muay Thai, Kickboxing, Zapasy czy Taekwondo.
Co więcej – dwóch osób, które trenują sporty walki od lat, dzięki czemu rozumieją problemy z jakimi spotykają się zawodnicy w swoim codziennym życiu.
Dzięki nam dostaniesz szereg narzędzie do bycia lepszym , lub do dostarczenia lepszych narzędzi dla Swoich podopiecznych.

W końcu chcesz pracować z najlepszym i jak najlepsi ?

Co więcej, to jedyna taka okazja, żeby spotkać się z nami osobiście, nie będzie innych terminów w innych miastach – Tylko Kraków, tylko 3 i 4 grudnia.
Jeżeli to cię nie przekonało, to na miejscu spotkasz wielu naszych podopiecznych, którzy na co dzień biją się o największe laury w sportach walki.

DALEJ ZA MAŁO ?

W sobotę po całym dniu na szkoleniu zapraszamy cię na matę, gdzie będziemy mogli się pokulać, potrenować i wymienić się doświadczeniami z Sali treningowej a na koniec wypić piwo bezalkoholowe.

Dwa dni
Żywienie i suplementacja – dzień 1
Trening praktyka – dzień 2

Tylko 50 miejsc.

Nie czekaj.

REGULAMIN KONSULTACJI

1. Przed rozmową należy przesłać wszystkie dokumenty, które zostały wysłane po opłaceniu konsultacji i wybraniu terminu spotkaniaKonsultacje odbywają się poprzez Zoom – link do spotkania przyjdzie 15 minut przed rozpoczęciem

2. Konsultacje odbywają się poprzez Zoom – link do spotkania przyjdzie 15 minut przed rozpoczęciem

3. Po konsultacji otrzymujesz tylko nagranie z rozmowy

4. Konsultacja trwa 60 minut

5. W trakcie konsultacji odpowiadam na wcześniej przygotowane przez Ciebie pytania.

SUBSKRYPCJA

ZAPISZ SIĘ DO
5SHOTÓW

[activecampaign]

Nasze zadanie jest jedno – pomóc Twojemu biznesowi
i Twojej marce wejść na wyższy poziom.

KURS ONLINE + szkolenie stacjonarne (24.02.24 Warszawa)

Tylko teraz masz unikalną okazję ogrzać się w słońcu i obezwładniającej energii geniuszu Fisia – czyli spotkać się ze mną na szkoleniu w Warszawie.

Bowiem myśl o dożynaniu keto-mitów rozpala mnie tak bardzo, że postanowiłem robić to twarzą w twarz – jednocześnie drugą ręką dopijając kolejną kawę.

Przy okazji kawy – o bullettproff coffee też będziemy rozmawiać.

Ale do brzegu: 20 szczęśliwców będzie miało niewątpliwą okazję wziąć udział w unikalnym stacjonarnym szkoleniu “INSULINOWE KŁAMSTWA“.

Różnica pomiędzy przerabianiem programu Fisia online a braniem udziału w szkoleniu na żywo jest taka jak między czytaniem Harlequina a braniem udziału w orgii w rezydencji Playboya.

W skrócie – będziemy wchodzili w tematy głęboko i po kolej. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia – na końcu otrzymujesz sesję Q&A, zwaną również HOT SEATS, gdzie Ty pytasz a Fisiu odpowiada.

PS – przed wyrażeniem chęci na udział w szkoleniu na żywo, skonsultuj się ze swoim lekarzem, farmaceutą oraz dzielnicowym.

1945.00zł

KURS ONLINE

945.00zł

KURS ONLINE + szkolenie stacjonarne (24.02.24 Warszawa)

1945.00zł

ZAPISZ SIĘ DO 5 SHOTÓW

[activecampaign]

Zapisując się do "5Shotów", jednoznacznie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.