Kurkumina - w czym może być pomocna?

Kurkumina, ważny związek występujący w kurkumie, to popularny suplement znany ze swoich potencjalnych korzyści zdrowotnych. Pomimo szeroko zakrojonych badań, wiele z tych twierdzeń nie ma solidnego wsparcia naukowego. W tym poście na blogu zagłębiamy się w naukę stojącą za suplementacją kurkuminy, rozróżniając zastosowania dobrze poparte i te, na które nie ma wystarczających dowodów.

1. Co to jest kurkumina?

Kurkumina jest najbardziej aktywną substancją fitochemiczną występującą w kurkumie (Curcuma longa), przyprawie powszechnie stosowanej w curry. Stanowi około 77% kurkuminoidów w kurkumie, która obejmuje również desmetoksykurkuminę, bisdemetoksykurkuminę i cyklokurkuminę. Chociaż kurkuma znana jest ze swojego smaku i rzekomych korzyści zdrowotnych, słaba biodostępność kurkuminy oznacza, że regularne suplementy mogą nie zapewniać znaczących korzyści poza jelitami.

2. W czym może być pomocna kurkumina?

1. Choroba zwyrodnieniowa stawów

Badania wskazują, że ekstrakty z kurkumy, takie jak Meriva (Indena), mogą zmniejszać ból i poprawiać funkcję stawu kolanowego u osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów. Trzymiesięczne badanie wykazało zmniejszenie bólu o 58% i wydłużenie dystansu chodzenia o 400% przy stosowaniu kompleksu kurkuminy i fosfatydylocholiny w dawce 200 mg/dzień.

2. Katar sienny

Badania kliniczne sugerują, że dzienna dawka 500 mg kurkuminy przez dwa miesiące może złagodzić objawy kataru siennego, takie jak kichanie, swędzenie, katar i przekrwienie, potencjalnie poprzez równoważenie odpowiedzi immunologicznej.

3. Depresja

Przeglądy badań klinicznych pokazują, że kurkumina może zmniejszać objawy depresji, gdy jest stosowana razem z lekami przeciwdepresyjnymi, szczególnie u osób w średnim wieku i tych, które suplementują ją przez co najmniej sześć tygodni w dawkach 1 grama dziennie.

4. Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD)

Kurkumina może pomóc w zmniejszeniu markerów uszkodzenia wątroby i odkładania się tłuszczu u pacjentów z NAFLD. Badania na zwierzętach i komórkach sugerują, że może poprawić wrażliwość na leptynę, hamować stany zapalne wywołane otyłością oraz obniżać poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów.

MAREK FISCHER

Jeden z najwyżej cenionych i respektowanych konsultantów żywieniowych oraz szkoleniowców
w Europie. W środowisku żywieniowym,
sportowym i biznesowym uchodzi za skrajnie skutecznego, ale jednocześnie bardzo wymagającego i bezkompromisowego.

Shopping Cart

POMOC TECHNICZNA

Czas na odpowiedź do 72h

Badania dla mężczyzn

Badania dla kobiet

Nasze zadanie jest jedno – pomóc Twojemu biznesowi
i Twojej marce wejść na wyższy poziom.

KURS ONLINE + szkolenie stacjonarne (24.02.24 Warszawa)

Tylko teraz masz unikalną okazję ogrzać się w słońcu i obezwładniającej energii geniuszu Fisia – czyli spotkać się ze mną na szkoleniu w Warszawie.

Bowiem myśl o dożynaniu keto-mitów rozpala mnie tak bardzo, że postanowiłem robić to twarzą w twarz – jednocześnie drugą ręką dopijając kolejną kawę.

Przy okazji kawy – o bullettproff coffee też będziemy rozmawiać.

Ale do brzegu: 20 szczęśliwców będzie miało niewątpliwą okazję wziąć udział w unikalnym stacjonarnym szkoleniu „INSULINOWE KŁAMSTWA„.

Różnica pomiędzy przerabianiem programu Fisia online a braniem udziału w szkoleniu na żywo jest taka jak między czytaniem Harlequina a braniem udziału w orgii w rezydencji Playboya.

W skrócie – będziemy wchodzili w tematy głęboko i po kolej. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia – na końcu otrzymujesz sesję Q&A, zwaną również HOT SEATS, gdzie Ty pytasz a Fisiu odpowiada.

PS – przed wyrażeniem chęci na udział w szkoleniu na żywo, skonsultuj się ze swoim lekarzem, farmaceutą oraz dzielnicowym.

1945.00zł

KURS ONLINE

945.00zł

KURS ONLINE + szkolenie stacjonarne (24.02.24 Warszawa)

1945.00zł

OPIS SZKOLENIA

Jesteś zawodnikiem sportów walki ?
Trenujesz sporty walki amatorsko dla Swojego zdrowia ?
Jesteś dietetykiem, który chce pracować lub pracuje ze sportowcami walki ?
Jesteś trenerem , który chce pracować lub pracuje ze sportowcami walki ?

Wejdź na wyższy poziom, dzięki doświadczeniu , które zdobyliśmy pracując z zawodnikami walczącymi dla największych i najlepszych organizacji na świecie, zdobywających tytułu mistrzów Polski, Europy czy świata.

DLACZEGO WARTO Przyjechać na szkolenie ?

To szkolenie, które opiera się na pracy dwóch praktyków, którzy pracują na co dzień z zawodnikami sportów walki , takich jak MMA, BJJ, K1 , Muay Thai, Kickboxing, Zapasy czy Taekwondo.
Co więcej – dwóch osób, które trenują sporty walki od lat, dzięki czemu rozumieją problemy z jakimi spotykają się zawodnicy w swoim codziennym życiu.
Dzięki nam dostaniesz szereg narzędzie do bycia lepszym , lub do dostarczenia lepszych narzędzi dla Swoich podopiecznych.

W końcu chcesz pracować z najlepszym i jak najlepsi ?

Co więcej, to jedyna taka okazja, żeby spotkać się z nami osobiście, nie będzie innych terminów w innych miastach – Tylko Kraków, tylko 3 i 4 grudnia.
Jeżeli to cię nie przekonało, to na miejscu spotkasz wielu naszych podopiecznych, którzy na co dzień biją się o największe laury w sportach walki.

DALEJ ZA MAŁO ?

W sobotę po całym dniu na szkoleniu zapraszamy cię na matę, gdzie będziemy mogli się pokulać, potrenować i wymienić się doświadczeniami z Sali treningowej a na koniec wypić piwo bezalkoholowe.

Dwa dni
Żywienie i suplementacja – dzień 1
Trening praktyka – dzień 2

Tylko 50 miejsc.

Nie czekaj.

REGULAMIN KONSULTACJI

1. Przed rozmową należy przesłać wszystkie dokumenty, które zostały wysłane po opłaceniu konsultacji i wybraniu terminu spotkaniaKonsultacje odbywają się poprzez Zoom – link do spotkania przyjdzie 15 minut przed rozpoczęciem

2. Konsultacje odbywają się poprzez Zoom – link do spotkania przyjdzie 15 minut przed rozpoczęciem

3. Po konsultacji otrzymujesz tylko nagranie z rozmowy

4. Konsultacja trwa 60 minut

5. W trakcie konsultacji odpowiadam na wcześniej przygotowane przez Ciebie pytania.

SUBSKRYPCJA

ZAPISZ SIĘ DO
5SHOTÓW

[activecampaign]

ZAPISZ SIĘ DO 5 SHOTÓW

[activecampaign]

Zapisując się do "5Shotów", jednoznacznie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.