3 PROSTE ZASADY SKUTECZNEGO DZIAŁANIA W DIETETYCE

Co raz więcej mówi się o świadomym żywieniu i świadomej dietetyce, czyli o tym , co ja staram się podkreślać na każdym kroku przy pracy z pacjentem , klientem czy zawodnikiem.

Bardzo rzadko rozpatrujemy dietę jako coś długoterminowego , skupiamy się na tym co chcemy osiągnąć na już, jesteśmy po sezonach wesel, urlopów, grilli – więc co raz więcej mówi się o robienie formy, chudnięciu czy czymkolwiek innym do sylwestra, do świąt, czy tam czegokolwiek innego, dajemy sobie termin, który często jest nieosiągalny a jeżeli jest nie osiągalny to znacze, że następnie przyjdzie powrót do starych nawyków – czyli znowu nic nie zrobisz na stałe a całe social media będą tego świadkiem, dlatego skup się teraz a podziękujesz mi później.

Przede wszystkim utrata masy ciała nie powinna być celem samym w sobie, raczej stawiałbym ją jako efekt uboczny tego co robisz ze swoim organizmem, tego co robisz ze swoim treningiem i jak dbasz o swój organizm
.
Bardzo proste porównanie – kiedy pracujesz po 16 godzin na dobę, pączki zastępują ci obiad o w twoich żyłach płynie redbull wymieszany z kawą – to przecież Twoim celem nie jest zwiększenia masy ciała, to że ona wzrasta to skutek tego jak się prowadzisz.. no i oczywiście surplusu kalorycznego – więc w tym przypadku to również jest proces, może nie do końca się nim cieszysz, ale to dalej proces – który trwa sobie tak długo, aż stwierdzisz, że jesteś wrakiem człowieka i pora się ogarnąć.

Skoro efektem ubocznym Twojego stylu życia jest wzrost masy ciała, złe samopoczucie, wpisz tutaj cokolwiek się z Tobą dzieje a doprowadzenie się do takiego stanu rzeczy trwało 5 lat, to w jaki sposób chcesz w przeciągu najbliższych 5 tygodnie stać się Bradem Pittem czy The Rockiem , albo marzysz o sylwetce Pań z instagrama ?

Dlatego niie lubię obietnic rodem z okładek kolorowych czasopism – większy biceps w 14 dni albo z nami zrobisz formę na sylwestra – pytanie co potem?

1. Stwórz Nawyki Żywieniowe, Które Zostaną Z Tobą, Nawet Po Osiągnięciu Celu.

Ta zasada jest bardzo prosta a jednocześnie bardzo skuteczna. Tworzenie nawyków żywieniowych to zabieg, który pozwala na trzymanie schematu żywieniowego nawet po osiągnięciu Twojego celu.

Najczęściej pojawia się pytanie- czy ja mam być na diecie całe życie ?

Nie.

Dieta ma się stać częścią Twojego życia, masz jeść takie posiłki, które dają ci satysfakcje z tego co jesz, masz nauczyć się komponować swój własny indywidualny zdrowy plan i nauczyć się żyć w formule 80:20. Czyli 80% czasu jesz mądrze, dokonujesz dobrych wyborów żywieniowych a 20% czasu pozwalasz sobie na swoje ulubione przekąski – masz ochotę na piwo i pizzę w sobotę?

Cały tydzień trenujesz i trzymasz się diety ?

Idąc w myśli kampanii reklamowej pewnej dużej firmy – just do it.

Nie stanie się nic złego a Twoja głowa da ci spokój i przestanie w nocy podsyłać erotyczne sceny w których bierzesz udział razem z roztopionym serem i sosem pomidorowym.

2. Bądź Wytrwały.

Jeżeli doprowadzenie się do stanu w którym jesteś zajęło ci 5 lat, to jak możesz oczekiwać, że w 5 tygodni zrobimy ( my dietetycy , trenerzy) boga lub boginię seksu ? Jasne, możesz starać się zmienić dietetyka i trenera – ale to nic nie zmieni.

Dlaczego?

Bo wszystko siedzi w Twojej głowie.

Niestety twój organizm ma w Tyłku to, czego Ty chcesz. Twój organizm w pierwszej kolejności stawia swoje potrzeby.

Zatem daj Sobie czas, ciesz się procesem, znajdź to co sprawia ci przyjemność i nie poddawaj się jeżeli droga do Twojego celu zajmuje więcej czasu niż innym – ważne, że cokolwiek z tym robisz.

Moją ulubioną anegdotą jest ta rodem z gier komputerowych – jeżeli masz 11 poziom to nie pchasz się w jamę smoka, która ma 65 level – tylko cierpliwie pracujesz na ten moment, kiedy będziesz mógł się z nim zmierzyć.

Traktuj trening i dietę jak rozwój Twojego ciała – każdy nowy rekord na treningu to nowy level, każdy kg mnie lub więcej – kwestia tego, co chcesz osiągnąć – to kolejny poziom i pracuj tak długo, aż osiągniesz to co chcesz.

3. Enjoy the proces – PKP – Proces ku… Proces

Myślę, że to najtrudniejsze hasło i punkt w całym równaniu – ponieważ mało kto jest w stanie cieszyć się ciężkim treningiem i dietą – bo nie widzimy efektów już teraz.
Niestety, nie mam magicznej pigułki, która zadziała jak pigułka od goździkowej na głowę – 5 minut i po problemie.

Dlatego tak istotne jest zrozumienie się ze Swoim trenerem i dietetykiem – tak żebyśmy mogli zrobić wszystko, aby ten proces cię cieszył i żebyś był w nim wytrwały, bo my nie tylko chcemy zmienić ilość kg na wadze ale też Twoje podejście do Diety, Treningu i Ciała – zapnij pasy i have fun.

Nie Patrz tylko na wierzchołek góry lodowej. Skup się na tym co podwodą.

Idąc w Myśl Arnolda – cokolwiek robisz, zawsze słowem klucz będzie powtarzalność, zatem im bardziej powtarzasz to co działa, tym lepszy efekt osiągniesz, im więcej powtarzasz to co złe – tym bardziej od swojego celu się oddalasz.

Bardszo prosta ale jak skuteczna filozfia działania.

Pięknym podsumowaniem tego Wpisu jest cytat:

„ Jesteśmy jak rzeka Platte – szeroka na mile a głęboka na cal”

Zatem nie bądźmy jak Platte. Skup się , pracuj ciężko i enjoy the proces i codziennie rób to co trzeba a nie to co chcesz.

Pura Vida.

Leave a Comment

Shopping Cart

POMOC TECHNICZNA

Czas na odpowiedź do 72h

Badania dla mężczyzn

Badania dla kobiet

Nasze zadanie jest jedno – pomóc Twojemu biznesowi
i Twojej marce wejść na wyższy poziom.

KURS ONLINE + szkolenie stacjonarne (24.02.24 Warszawa)

Tylko teraz masz unikalną okazję ogrzać się w słońcu i obezwładniającej energii geniuszu Fisia – czyli spotkać się ze mną na szkoleniu w Warszawie.

Bowiem myśl o dożynaniu keto-mitów rozpala mnie tak bardzo, że postanowiłem robić to twarzą w twarz – jednocześnie drugą ręką dopijając kolejną kawę.

Przy okazji kawy – o bullettproff coffee też będziemy rozmawiać.

Ale do brzegu: 20 szczęśliwców będzie miało niewątpliwą okazję wziąć udział w unikalnym stacjonarnym szkoleniu „INSULINOWE KŁAMSTWA„.

Różnica pomiędzy przerabianiem programu Fisia online a braniem udziału w szkoleniu na żywo jest taka jak między czytaniem Harlequina a braniem udziału w orgii w rezydencji Playboya.

W skrócie – będziemy wchodzili w tematy głęboko i po kolej. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia – na końcu otrzymujesz sesję Q&A, zwaną również HOT SEATS, gdzie Ty pytasz a Fisiu odpowiada.

PS – przed wyrażeniem chęci na udział w szkoleniu na żywo, skonsultuj się ze swoim lekarzem, farmaceutą oraz dzielnicowym.

1945.00zł

KURS ONLINE

945.00zł

KURS ONLINE + szkolenie stacjonarne (24.02.24 Warszawa)

1945.00zł

OPIS SZKOLENIA

Jesteś zawodnikiem sportów walki ?
Trenujesz sporty walki amatorsko dla Swojego zdrowia ?
Jesteś dietetykiem, który chce pracować lub pracuje ze sportowcami walki ?
Jesteś trenerem , który chce pracować lub pracuje ze sportowcami walki ?

Wejdź na wyższy poziom, dzięki doświadczeniu , które zdobyliśmy pracując z zawodnikami walczącymi dla największych i najlepszych organizacji na świecie, zdobywających tytułu mistrzów Polski, Europy czy świata.

DLACZEGO WARTO Przyjechać na szkolenie ?

To szkolenie, które opiera się na pracy dwóch praktyków, którzy pracują na co dzień z zawodnikami sportów walki , takich jak MMA, BJJ, K1 , Muay Thai, Kickboxing, Zapasy czy Taekwondo.
Co więcej – dwóch osób, które trenują sporty walki od lat, dzięki czemu rozumieją problemy z jakimi spotykają się zawodnicy w swoim codziennym życiu.
Dzięki nam dostaniesz szereg narzędzie do bycia lepszym , lub do dostarczenia lepszych narzędzi dla Swoich podopiecznych.

W końcu chcesz pracować z najlepszym i jak najlepsi ?

Co więcej, to jedyna taka okazja, żeby spotkać się z nami osobiście, nie będzie innych terminów w innych miastach – Tylko Kraków, tylko 3 i 4 grudnia.
Jeżeli to cię nie przekonało, to na miejscu spotkasz wielu naszych podopiecznych, którzy na co dzień biją się o największe laury w sportach walki.

DALEJ ZA MAŁO ?

W sobotę po całym dniu na szkoleniu zapraszamy cię na matę, gdzie będziemy mogli się pokulać, potrenować i wymienić się doświadczeniami z Sali treningowej a na koniec wypić piwo bezalkoholowe.

Dwa dni
Żywienie i suplementacja – dzień 1
Trening praktyka – dzień 2

Tylko 50 miejsc.

Nie czekaj.

REGULAMIN KONSULTACJI

1. Przed rozmową należy przesłać wszystkie dokumenty, które zostały wysłane po opłaceniu konsultacji i wybraniu terminu spotkaniaKonsultacje odbywają się poprzez Zoom – link do spotkania przyjdzie 15 minut przed rozpoczęciem

2. Konsultacje odbywają się poprzez Zoom – link do spotkania przyjdzie 15 minut przed rozpoczęciem

3. Po konsultacji otrzymujesz tylko nagranie z rozmowy

4. Konsultacja trwa 60 minut

5. W trakcie konsultacji odpowiadam na wcześniej przygotowane przez Ciebie pytania.

SUBSKRYPCJA

ZAPISZ SIĘ DO
5SHOTÓW

[activecampaign]

ZAPISZ SIĘ DO 5 SHOTÓW

[activecampaign]

Zapisując się do "5Shotów", jednoznacznie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.