BADANIE DO KAWY #10

W dobie myślenia stronger, faster, better – poszukujemy suplementów, które mają nas wynieść na szczyt możliwości.

Każdy z nas marzy aby trenować ciężej, szybciej się regenerować, budować większą masę mięśniową, czy kręcić lepsze wyniki na macie, w basenie czy na tartanie.

Dlatego, też bardzo często nasz półki suplementacje uginają się pod ciężarem opakowań z magic pillsami.
Jednak bardzo często ( jak zawsze ) podstawy, które dadzą nam 80% ogólnego sukcesu są pomijane, lub traktowane po macoszemu.

Kiedy ostatni raz kontrolowałeś swój poziom witaminy D?
Wydawać by się mogło, że przecież to oczywiste, aby ją suplementować – bo przecież zakłada się, że 90% Polaków jest niedoborowa w witaminę D.

No dobra, ale co witamina D ma wspólnego z byciem silniejszym czy szybszym ?

W szybkim skrócie – receptory witaminy D ( VDR) znajdują się praktycznie każdej komórce naszego ciała, odpowiednie poziom witaminy D wpływa na regulacje systemów utrzymujących naszą masę mięśniową w ryzach, stymuluje regenerację mięśniową, co więcej ( oczywista, oczywistość) odpowiedni poziom witaminy D odpowiedzialny jest za to co się dzieje z naszym kośćcem – hamowanie ryzyka osteoporozy czy sarkopenii.

Na co warto zwrócić uwagę

– wzrost ogólnej ilości białek mięśniowych oraz włókien mięśniowych typu I oraz II u osób o niskiej mobilności

– Wzrost siły mięśniowej u osób z niskim poziomem D3 oraz niską mobilnością

– Wzrost siły izometrycznej nawet o 18%

– Poprawa VO2max u piłkarzy

– Odpowiednie suplementacja witaminą D przy
programowaniu treningów poprawia wydolności aerobową oraz anaerobową

– Zmniejszenie markerów stanu zapalnego – szybsza regeneracja u wioślarzy

– Poprawa siły eksplozywnej u biegaczy po wyrównaniu poziomu D3

Co prawda, musimy wziąć również pod uwagę, że niektóre badania nie wykazały działania ergogenicznego witaminy D – natomiast, warto mieć pod nadzorem swój poziom oraz dążyć do utrzymania go w okolicach 50ng/ml, ponieważ taka ilość jest korelowana z najmniejszym ryzykiem śmiertelności z przyczyn wszelakich ( nie mówimy tutaj o potrąceniu przez autobus  )

Tip – pamiętaj o suplementacji magnezem, przy uzupełniany D3, ponieważ ten bardzo istotnie wpływa na jej metabolizm, jeżeli cierpisz na zaburzenia jelitowe – to L. reuteri nasila działanie receptorów VDR i może pomóc w regulacji poziomu D3.

Leave a Comment

Shopping Cart

POMOC TECHNICZNA

Czas na odpowiedź do 72h

Badania dla mężczyzn

Badania dla kobiet

Nasze zadanie jest jedno – pomóc Twojemu biznesowi
i Twojej marce wejść na wyższy poziom.

KURS ONLINE + szkolenie stacjonarne (24.02.24 Warszawa)

Tylko teraz masz unikalną okazję ogrzać się w słońcu i obezwładniającej energii geniuszu Fisia – czyli spotkać się ze mną na szkoleniu w Warszawie.

Bowiem myśl o dożynaniu keto-mitów rozpala mnie tak bardzo, że postanowiłem robić to twarzą w twarz – jednocześnie drugą ręką dopijając kolejną kawę.

Przy okazji kawy – o bullettproff coffee też będziemy rozmawiać.

Ale do brzegu: 20 szczęśliwców będzie miało niewątpliwą okazję wziąć udział w unikalnym stacjonarnym szkoleniu „INSULINOWE KŁAMSTWA„.

Różnica pomiędzy przerabianiem programu Fisia online a braniem udziału w szkoleniu na żywo jest taka jak między czytaniem Harlequina a braniem udziału w orgii w rezydencji Playboya.

W skrócie – będziemy wchodzili w tematy głęboko i po kolej. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia – na końcu otrzymujesz sesję Q&A, zwaną również HOT SEATS, gdzie Ty pytasz a Fisiu odpowiada.

PS – przed wyrażeniem chęci na udział w szkoleniu na żywo, skonsultuj się ze swoim lekarzem, farmaceutą oraz dzielnicowym.

1945.00zł

KURS ONLINE

945.00zł

KURS ONLINE + szkolenie stacjonarne (24.02.24 Warszawa)

1945.00zł

OPIS SZKOLENIA

Jesteś zawodnikiem sportów walki ?
Trenujesz sporty walki amatorsko dla Swojego zdrowia ?
Jesteś dietetykiem, który chce pracować lub pracuje ze sportowcami walki ?
Jesteś trenerem , który chce pracować lub pracuje ze sportowcami walki ?

Wejdź na wyższy poziom, dzięki doświadczeniu , które zdobyliśmy pracując z zawodnikami walczącymi dla największych i najlepszych organizacji na świecie, zdobywających tytułu mistrzów Polski, Europy czy świata.

DLACZEGO WARTO Przyjechać na szkolenie ?

To szkolenie, które opiera się na pracy dwóch praktyków, którzy pracują na co dzień z zawodnikami sportów walki , takich jak MMA, BJJ, K1 , Muay Thai, Kickboxing, Zapasy czy Taekwondo.
Co więcej – dwóch osób, które trenują sporty walki od lat, dzięki czemu rozumieją problemy z jakimi spotykają się zawodnicy w swoim codziennym życiu.
Dzięki nam dostaniesz szereg narzędzie do bycia lepszym , lub do dostarczenia lepszych narzędzi dla Swoich podopiecznych.

W końcu chcesz pracować z najlepszym i jak najlepsi ?

Co więcej, to jedyna taka okazja, żeby spotkać się z nami osobiście, nie będzie innych terminów w innych miastach – Tylko Kraków, tylko 3 i 4 grudnia.
Jeżeli to cię nie przekonało, to na miejscu spotkasz wielu naszych podopiecznych, którzy na co dzień biją się o największe laury w sportach walki.

DALEJ ZA MAŁO ?

W sobotę po całym dniu na szkoleniu zapraszamy cię na matę, gdzie będziemy mogli się pokulać, potrenować i wymienić się doświadczeniami z Sali treningowej a na koniec wypić piwo bezalkoholowe.

Dwa dni
Żywienie i suplementacja – dzień 1
Trening praktyka – dzień 2

Tylko 50 miejsc.

Nie czekaj.

REGULAMIN KONSULTACJI

1. Przed rozmową należy przesłać wszystkie dokumenty, które zostały wysłane po opłaceniu konsultacji i wybraniu terminu spotkaniaKonsultacje odbywają się poprzez Zoom – link do spotkania przyjdzie 15 minut przed rozpoczęciem

2. Konsultacje odbywają się poprzez Zoom – link do spotkania przyjdzie 15 minut przed rozpoczęciem

3. Po konsultacji otrzymujesz tylko nagranie z rozmowy

4. Konsultacja trwa 60 minut

5. W trakcie konsultacji odpowiadam na wcześniej przygotowane przez Ciebie pytania.

SUBSKRYPCJA

ZAPISZ SIĘ DO
5SHOTÓW

[activecampaign]

ZAPISZ SIĘ DO 5 SHOTÓW

[activecampaign]

Zapisując się do "5Shotów", jednoznacznie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.