FitMaker

BADANIE DO KAWY #10

W dobie myślenia stronger, faster, better – poszukujemy suplementów, które mają nas wynieść na szczyt możliwości.

Każdy z nas marzy aby trenować ciężej, szybciej się regenerować, budować większą masę mięśniową, czy kręcić lepsze wyniki na macie, w basenie czy na tartanie.

Dlatego, też bardzo często nasz półki suplementacyjne uginają się pod ciężarem opakowań z magic pillsami.
Jednak bardzo często ( jak zawsze ) podstawy, które dadzą nam 80% ogólnego sukcesu są pomijane, lub traktowane po macoszemu.

Kiedy ostatni raz kontrolowałeś swój poziom witaminy D?
Wydawać by się mogło, że przecież to oczywiste, aby ją suplementować – bo przecież zakłada się, że 90% Polaków jest niedoborowa w witaminę D.

No dobra, ale co witamina D ma wspólnego z byciem silniejszym czy szybszym ?

W szybkim skrócie – receptory witaminy D ( VDR) znajdują się praktycznie każdej komórce naszego ciała, odpowiednie poziom witaminy D wpływa na regulacje systemów utrzymujących naszą masę mięśniową w ryzach, stymuluje regenerację mięśniową, co więcej ( oczywista, oczywistość) odpowiedni poziom witaminy D odpowiedzialny jest za to co się dzieje z naszym kośćcem – hamowanie ryzyka osteoporozy czy sarkopenii.

Na co warto zwrócić uwagę

– wzrost ogólnej ilości białek mięśniowych oraz włókien mięśniowych typu I oraz II u osób o niskiej mobilności

– Wzrost siły mięśniowej u osób z niskim poziomem D3 oraz niską mobilnością

– Wzrost siły izometrycznej nawet o 18%

– Poprawa VO2max u piłkarzy

– Odpowiednie suplementacja witaminą D przy
programowaniu treningów poprawia wydolności aerobową oraz anaerobową

– Zmniejszenie markerów stanu zapalnego – szybsza regeneracja u wioślarzy

– Poprawa siły ekplozywnej u biegaczy po wyrównaniu poziomu D3

Co prawda, musimy wziąć również pod uwagę, że niektóre badania nie wykazały działania ergogenicznego witaminy D – natomiast, warto mieć pod nadzorem swój poziom oraz dążyć do utrzymania go w okolicach 50ng/ml, ponieważ taka ilość jest korelowana z najmniejszym ryzykiem śmiertelności z przyczyn wszelakich ( nie mówimy tutaj o potrąceniu przez autobus  )

Tip – pamiętaj o suplementacji magnezem, przy uzupełniany D3, ponieważ ten bardzo istotnie wpływa na jej metabolizm, jeżeli cierpisz na zaburzenia jelitowe – to L. reuteri nasila działanie receptorów VDR i może pomóc w regulacji poziomu D3.

Shopping Cart

ZADAJ PYTANIE DO Q&A

REGULAMIN DLA 30 DNI

Jeżeli jesteś już weteranem dietetycznym, kalorie nie są dla Ciebie pojęciem obcym,  wiesz czym jest liczenie makroskładników, potrafisz budować swoje menu i chcesz dostać Game Plan, który pozwoli Ci w końcu osiągnąć Twoje cele oraz chcesz w trakcie tego procesu mieć przy sobie kogoś, kto będzie trzymał rękę na pulsie, analizował i dobierał kierunek Twojej podróży

– to jest właśnie opcja dla Ciebie.

Jednak zanim rzucisz się na zakup tej opcji, to musisz poznać reguły gry – a te są twarde i niezbędne do tego, abyś osiągnął to, czego nie zrobiłeś wcześniej.

Ta opcja absolutnie nie jest wyborem dla osób, które nigdy nie pracowały z dietetykiem lub nie są odpowiednio zmotywowane do pracy nad osiągnięciem swojego celu.

Wybierając tę opcję, zgadzasz się na pracę według moich reguł – trzymania się zasady prowadzenia dziennika oraz kontaktu 1 – 14 – 28-go dnia.

Tak jak wspomniałem wcześniej – to jest opcja dla weteranów, którzy chcą solidnych wyników i potrzebują przewodnika do osiągnięcia swoich celów.

REGULAMIN KONSULTACJI

Jednorazowa rozmowa, na której możesz rozwiać swoje wątpliwości w tematach żywienia i suplementacji.

W trakcie 60 minutowej rozmowy żadne tematy nie są off-limit – im więcej pytań przygotujesz, tym więcej się dowiesz.

Jeżeli wyślesz mi listę pytań przed konsultacją, być może uda mi się również przygotować dla Ciebie ekstra materiały dotyczące Twojego problemu.

Ta forma nie obejmuje stałej współpracy – tutaj dostajesz drogowskaz i sam pracujesz nad swoim celem – zawsze możesz wrócić po więcej informacji.

Krok 1
Opłać
Krok 2
Przygotuj wszystkie niezbędne informacje
Krok 3
Wybierz termin spotkania
Krok 4
30 min przed spotkaniem otrzymasz link do połączenia zoom
Krok 5
Do 48h po spotkaniu otrzymasz wszystkie wytyczne
Krok 6
The game is on / fit maker is off